7.2.5.6. Premium dakbeplating7.2.5.6. Premium dakdecoratie
©7.2.5.6. Premium dakdecoratie

De nieuwe Jas-kabelbaan Ingebruikname in herfst/winter 2026

Bekijk de video

Eind 2026 zal het resort een nieuwe gondellift verwelkomen ter vervanging van de Jas stoeltjeslift.
Ga in de tussentijd de pistes op van 13 december 2025 tot 12 april 2026.

Identiteitskaart voor nieuwe Jas kabelbaan

  • Een lengte van ongeveer 1950 m met een hoogteverschil van 429 m
  • Een geoptimaliseerde lijn met 9 pylonen, vergeleken met 15 voor de bestaande afneembare stoeltjesliftinstallatie
  • Een voorlopige capaciteit van 1.837 personen/uur
  • 36 cabines
  • Een exploitatiesnelheid van 7 m/s

    Bijzondere kenmerken van het apparaat

    • De stations zijn uitgerust met LEITNER Premium kappen.
    • De cabines hebben panoramische beglazing en schuifdeuren met een grote opening van ~950 mm.
    • De werksnelheid van de installatie van 7 m/s vermindert het aantal cabines in lijn. Hierdoor is het berekende vermogen voor de motor van de nieuwe gondellift verlaagd tot 469 kW bij het voorlopige debiet (dat is 6% minder dan de bestaande installatie met een vermogen van 500 kW).
    • Door de optimalisatie van de lijn met 9 torens hebben we ook de kosten voor service, controle en onderhoud van de lijnstructuren aanzienlijk verlaagd.
    • Dit is ook het geval voor de afneembare hulpstukken en de voertuigen, met 36 cabines bij de voorlopige capaciteit vergeleken met 104 zitplaatsen voor de bestaande installatie.

    Het skigebied in cijfers

    Nog meer emoties